EN YENİ İLANLAR

Daha Fazla İlan Görüntüle

Mevzuat Bilgi

En Güncel Konular

2022 YILINDA SİLAH RUHSAT CİRO VE HARÇ MİKTARLARI NE  KADAR OLDU ?

2022 YILINDA SİLAH RUHSAT CİRO VE HARÇ MİKTARLARI NE  KADAR OLDU ?

2021 YILINDA  AŞAĞIDA  VERİLEN MİKTARLAR  2022 YILINA  GİRİLDİĞİNDE  YENİDEN  GÜNCELLENMİŞ OLUP YENİ SİLAH RUHSAT CİRO MİKTARI VE HARÇLAR  YAYINLANMIŞTIR..

RUHSAT TÜRÜSÜRESİHARÇ ÜCRETİSilah Bulundurma Ruhsatı (2021)5 Yıl2.434.00 TLSilah Taşıma Ruhsatı (2021)5 Yıl7.606.00 TLYivli Av Tüfeği Bulundurma Ruhsatı (2021)5 Yıl2.434.00 TLYivli Av Tüfeği Taşıma Ruhsatı (2021)5 Yıl7.606.00 TLSilah Ruhsat Ciro Miktarı (2021)19,500.000  TLSilah Ruhsat Kurumlar Vergisi (2021)310.000 TLSilah Ruhsat Gelir Vergisi (2021)310.000 TL

2021 yılında yukarıdaki  belirtilen şartlarda Taşıma Ruhsatlı Silah veya  Bulundurma Ruhsatlı Silah alınabiliyordu, 2022 yılında ise  bu miktarlar artarak Taşıma Ruhsatlı Silah veya  Bulundurma Ruhsatlı Silah almak için aşağıdaki verilen tabloda belirtilen miktarlar…

Read more hakkında 2022 YILINDA SİLAH RUHSAT CİRO VE HARÇ MİKTARLARI NE  KADAR OLDU ?
  • 0

Reklam Yasağı

Ticaret Bakanlığına 2019 yılında reklam yasağı ile ilgili sormuş olduğumuz sorulara en yetkili ağızdan verilen cevaplar..

Hiç bir ekleme ve düzeltme yapılmamıştır. mail geldiği şekilde paylaşılmıştır

Tuğba H**** S**** ben, Oğuz7 Kas 2019

Merhaba,

1.Youtube kanalınızda reklam amaçlı yapmıyorsanız, vergi yükümlüsü değilseniz, kişisel zevk için silah tanıtımı yapıyorsanız zaten muhatabınız biz değiliz. Reklam Kurulu; bir tarafı tüketici olup diğer tarafı mesleki/ticari amaçla hareket eden kişilerin arasında gerçekleşen iş ve işlemlerle ilgili reklam ve uygulamalara bakmaktadır. Bu noktada siz reklam yapmadığınızı iddia edebilirsiniz ancak Kurul olarak yayınladığınız programda ÖRTÜLÜ REKLAM yapıldığı tespit edilirse hakkınızda idari işlem tesis edilebilir, çünkü kurumsal firmanıza ait olmayan bir başka internet mecrasında tanıtım yapmış olursunuz.

2.Silah resimlerini instagramda paylaşmak hususunda; EĞER RESİMLER TÜKETİCİLERİ O…

Read more hakkında Reklam Yasağı
  • 0

Silah Ruhsat Alamayanlar İçin Değişiklik

Ateşli Silahlar yönetmeliğinde yapılan son değilişkliklerle daha önceden aşağıda belirtilen suçlardan dolayı mahkum olanlar veya ceza alan kişiler ömür boyu silah ruhsatı alamıyorlardı. Yapılan son güncelleme ile aşağıda belirtilen suçlardan dolayı mahkum olanlar için yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alması ve mahkûm olunan cezanın infazının tamamlandığı tarihten itibaren beş yıl geçmesi halinde silah taşıma veya bulundurma ruhsat işlemleri yapılarak silah taşıma ruhsatı veya bulundurma ruhsatı alabilir.

1-Ateşli silahla işlenen suçlardan mahkum olanlara.

2- Ruhsatlı silahıyla suç işleyenlere veya silahın muhafazasındaki ihmali ya da kusuru neticesi başkaları tarafından bir suç işlenmesine veya intihar ya da intihara teşebbüs edilmesine neden olanlara.

3- Taksirli suçlar hariç bir yıldan fazla hapis cezasına mahkum olanlara.

4- Zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli ifl…

Read more hakkında Silah Ruhsat Alamayanlar İçin Değişiklik
  • 2