Ruhsatlı Silah ile Nasıl Uçak Yolculuğu Yapılır?

Çoğu zaman silah kullanıcıları yolculuk yapacakları özellikle uçak yolculukları yapacakları zamanlarda silahlarını yanlarında bulundurmamayı tercih ederler. Bunun nedeni yolculuk sırasında silah taşımanın problemli olacağını düşünmelerinden kaynaklanır fakat çoğu kişinin bildiğinin aksine ruhsatlı silah sahipleri uçakta yolculuk yapma imkanına sahiptirler fakat ruhsatlı silahla yolculuk yapmanın birtakım şartları vardır.

Peki bu şartlar nedir?

Ruhsatlı silah ile nasıl uçak yolculuğu yapılır?

Hangi aşamalar gerçekleşir?

Silah ile birlikte seyahat etmenin şartlarından bir tanesi öncelikle yolcuların havalimanındaki silah teslim noktasına uğrayarak silahlarını memura teslim etmeleridir.
Silah teslimi gerçekleştikten sonra yolcular görevli personel tarafından verilecek olan silah teslim tutanağının bir nüshası veya silah teslim kartı ile check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler

Silah teslim edildikten sonra görevli polis memuru tarafından kargolanıp uçağın kargo bölümüne gönderilir .Bu aşamaların ardından yolcu taşıma ücretinden muaf olmaması halinde kontuardaki görevli personele ödeme yapmalıdır. Bu sürecin ardından, yolcu ödeme ve check-in aşamalarının ardından bagaj etiketi ile birlikte silah teslim noktasına giderek seyahat öncesi işlemlerini tamamlamalıdır. Yapılan işlemlerin ve yolculuğun ardından yolcu silahlarını görevli personal tarafından verilen belgeyi teslim ederek tekrardan silah teslim noktalarından teslim alabilir. Eğer herhangi bir silah teslim noktası bulunmayan havaalanlarında silahlı bir şekilde yolculuk yapma durumu varsa yolcu doğrudan check-in personeli ile iletişime geçebilir. Bahsedilen işlemler gerçekleştirilirse uçak yolculuğu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Taşıma ruhsatına sahip kullanıcıların bu işlemler dışında herhangi bir ek belge almasına gerek yoktur. Havayolu şirketlerinin ruhsatlı silah, tüfek ve mühimmatların taşınmasındaki hizmet bedelleri değişiklik gösterebilir ve yolcular bu havayolu şirketlerinin internet siteleri aracılığıyla iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsinizDerecelendirme Yok
Değerlendirme 3.8 - 4 Oylar

7 Ocak 2023 17:11

1030 toplam görüntüleme, bugün 0